Diskusia o verejných zbierkach dnes o 22:00 na Dvojke

Ročne vyhlásime na Slovensku viac ako 300 finančných zbierok. Hrajú na emócie, prosia o pomoc.
Koľko peňazí im dáme? A koľko naozaj smeruje na ušľachtilý cieľ?

Takto (podľa mňa mierne bulavrizujúco) láka RTVS divákov k sledovaniu diskusnej relácie Doslova. Tá sa na dvojke naživo vysiela dnes, t.j. v utorok, 11.9.2012 o 22:00.

Moderátorka Andrea Pulinyová si do nej pozvala Evu Kováčovú z Ligy proti rakovine, ktorej organizácia realizuje najväčšiu verejnú zbierku na Slovensku “Deň narcisov”, Igora Polakoviča z Centra pre filantropiu, Petronelu Belicovú z Ministerstva vnútra a Blanku Šrámkovú z českého Nadačného fondu Veolia. Pani Šrámková sa za neziskové organizácie aktívne účastnila na procese novely zákona O verejných zbierkach v Česku. Do diskusia sa budú môcť aktívne zapájať aj diváci sediaci priamo v štúdiu.

Relácia bude reprízovaná v stredu, 12.9.2012 o 14:45 a bude dostupná aj v archíve relácií.

Téma verejných zbierok evidentne RTVS veľmi zaujala a tak hneď v stredu sa jej venuje aj publicistická relácia Občan za dverami. A verejnej zbierke na obnovu hradu Krásna Hôrka sa z časti venuje aj piatková reportáž Kataríny Začkovej, ktorú si môžete pozrieť v rámci investigatívnej relácie Reportéri.

Tak teda dozbierkovania priatelia 🙂

About Igor Polakovič

Pracuje ako projektový manažér v Centre pre filantropiu n.o. na projekte zlepšovania darcovského prostredia na Slovensku. Fundraisingu sa venuje od roku 2002. Postupne "preskákal" viaceré kancelárie organizácie Greenpeace v regióne strednej a východnej Európy. Nakoniec na 2 roky zakotvil na druhej strane zemegule - na Novom Zélande. Tam viedol a rozvíjal oddelenie komunitného fundraisingu, ktoré je zodpovedné za 95% všetkých podporovateľov a generuje približne 80% príjmu organizácie. "Počas tohto obrobia sa nám podarilo zvýšiť počet získaných nových pravidelných darcov z 14.000/rok na 23.000/rok. A to v krajine menšej ako Slovensko", spomína Igor. Po návrate na Slovensko sa pustil do rozvoja on-line darcovstva, založil darcovskú bránu pre neziskovky DARUJME.sk a pomohol na svet prvej poriadnej crowdfundingovej platforme StartLab.sk zameranej na projekty s vyššou spoločenskou hodnotou. View all posts by Igor Polakovič

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: