Je crowdfunding univerzálnym riešením pre každý nápad?

710597_85581884Filmy, knižky, výstavy, gadgety, bláznivé a ešte bláznivejšie nápady a projekty… Na sociálnych sieťach a v online prostredí môžeme na každom kroku naraziť na crowdfundingovú kampaň, ktorá nás žiada o online podporu. Ako protihodnotu prisľubuje taký či onaký benefit alebo odmenu.

Nárast získavania zdrojov od verejnosti (alebo davov), ktorý súčasné technológie a presun života do online prostredia umožňujú, je nepochybne novým fundraisingovým fenoménom. Aj keď stále sa opierajúcim o staré známe pravidlá dobrého fundraisingu – dobrú myšlienku, dobrú komunikáciu a dobre vybudovaný vzťah. Crowdfunding sa v súčasnosti stáva aj uznávaným novým odvetím. Práve vďaka internetu ponúka jedinečnú šancu na úspech aj menším projektom, organizáciam či jednotlivcom a to tak, že im umožňuje zapojiť do financovania prakticky celý svet.

Špecifiká a nové trendy v oblasti crowdfundingu sprostredkuje Central and Eastern European Fundraising Conference, ktorá sa koná 8.-10.10.2014 v Bratislave.

CEEF-konferencia_LOGO_rgb

Konkrétnu skúsenosť s tým, ako získať zdroje na platforme Indiegogo pre dokončenie nového filmu Mesiačiky, prinesú dve nezávislé dokumentaristky, režisérky a producentky Lenka Gondoľová a Diana Fabiánová (SK). Dlhé hodiny príprav, náročná kampaň, ktorá priniesla 30 tisíc dolárov a dodatočný signál pre ďalších sponzorov, že o film je skutočný záujem. Učte sa od úspešných.

Ako účastník konferencie sa môžete zapojiť do debaty s Janom Kroupom (CZ), ktorý bude svojich hostí pýtať, či je crowdfunding skutočne fundraisingovým riešením pre každého a čo je nevyhnutné pre úspech pri tejto forme kampane. Preskúmate výzvy a nové príležitosti, ktoré dnes ponúka crowdfunding pre fundraiserov.

Milan Zubíček a Maria Staszkiewicz (CZ) predstavia výskum crowdfundingu vo vyšehradských krajinách a manuál o najlepších postupoch pre crowdfunderov. Rovnako sa dotknú aj crowdfundingových platforiem. Spoznajte, kde sa v oblasti crowdfundingu nachádza náš stredoeurópsky región.

Jednu z crowdfundingových platforiem, konkrétne Hithit.cz, predstaví v prezentácii A uzřela oslice anděla aj Pavel Eichler (CZ). Odpovie aj na vaše otázky, ktoré vás napadajú, keď uvažujete o online fundraisingu.

Registrujte sa na CEE Fundraising Conference do 5.10.2014 a nechajte sa inšpirovať ako financovať váš nápad, váš projekt či vašu organizáciu!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: