Aj toto dnes dokážu nové médiá…

Nedávno som na našom fundraiserskom blogu písal o dobrom prepojení kampaňovej práce a fundraisingu. Dnes mám pre vás príklad, v ktorom organizácia Reportéri bez hraníc urobili ešte jeden krok vpred. Nezintegrovali iba svoju kampaň či projekt s oslovovaním darcov, ale výborne prepojili offline reklamu s mobilom a následne webom.

Aby Reportéri poukázali na nutnosť bojovať za slobodu slova, rozhodli sa uverejniť inzeráty jej troch najväčších utlačovateľov. Inzeráty s fotografiami Muammara Kaddáfího, Vladimíra Putina a Mahmúda Ahmadí-Nežáda obsahovali QR kód. Čitatelia boli inštruovaní, aby kód zosnímali a priložili svoj iPhone na ústa jedného z troch „vodcov“.

Na displeji sa namiesto úst z fotografií objavili ústa novinárov, ktorí začali rozprávať o súčasnej situácii v Líbii, Rusku či Iráne. Po skončení videa sa načíta stránka Reportérov bez hraníc s vysvetlením kampane, zoznamom utlačovateľov slobody slova a linkou na iPhone aplikáciu organizácie. Samozrejme nechýba žiadosť o podporu Reportérov bez hraníc, bez ktorej by nemohli účinne pokračovať vo svojej práci.

Autor je spolupracovníkom Slovenského centra fundraisingu
a pracuje ako manažér projektu Easy Giving v Centre pre filantropiu, n.o.

About Igor Polakovič

Pracuje ako projektový manažér v Centre pre filantropiu n.o. na projekte zlepšovania darcovského prostredia na Slovensku. Fundraisingu sa venuje od roku 2002. Postupne "preskákal" viaceré kancelárie organizácie Greenpeace v regióne strednej a východnej Európy. Nakoniec na 2 roky zakotvil na druhej strane zemegule - na Novom Zélande. Tam viedol a rozvíjal oddelenie komunitného fundraisingu, ktoré je zodpovedné za 95% všetkých podporovateľov a generuje približne 80% príjmu organizácie. "Počas tohto obrobia sa nám podarilo zvýšiť počet získaných nových pravidelných darcov z 14.000/rok na 23.000/rok. A to v krajine menšej ako Slovensko", spomína Igor. Po návrate na Slovensko sa pustil do rozvoja on-line darcovstva, založil darcovskú bránu pre neziskovky DARUJME.sk a pomohol na svet prvej poriadnej crowdfundingovej platforme StartLab.sk zameranej na projekty s vyššou spoločenskou hodnotou. View all posts by Igor Polakovič

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: