O Google Ad Grants sa môžu uchádzať aj občianske združenia!

gain-google-grantsĎakujeme Google! Pred niekoľkými dňami sme na tomto mieste písali o Google Ad Grants a o “pozabudnutí” na niektoré neziskové právne formy, ktoré by iste tento program radi využili. Ľady sa zjavne pohli. Včera na svojej Facebookovej stránke oznámilo občianske združenie Cyklokoalícia, že sa stali príjemcom Google Ad Grants. Dnes sú už na stránkach programu uvedené medzi pôvodnými troma právnymi formami aj občianske združenia.

Google Ad Grants je verzia nástroja Google AdWords na online inzerciu, ktorá je určená pre neziskové organizácie. Google Ad Grants umožňuje neziskovým organizáciám propagovať ich poslanie a iniciatívy na stránkach s výsledkami vyhľadávania Google tým, že im poskytuje bezplatnú inzerciu v službe AdWords™ v hodnote až 10 000 USD mesačne.

V súčasnosti sa tak podľa Kvalifikačných predpokladov môžu o Google Ad Grants  uchádzať nadácie, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, neinvestičné fondy občianske združenia. 

Google Grants – AdWords pre neziskové organizácie – Google Ad Grants

Stále však zostáva otázka, ako budú v Google pristupovať napríklad k Slovenskému červenému krížu, ktorý má samostatný zákon definujúci jeho právnu subjektivitu (Zákon č. 460/2007 Z. z. o Slovenskom Červenom kríži a ochrane znaku a názvu Červeného kríža), k Slovenskej katolíckej charite, ktorá je „účelové zariadenie cirkvi a náboženských spoločností“ alebo k UNICEFu, ktorý je „organizácia s medzinárodným prvkom”. Skvelé však je, že  Google dokáže kritéria prehodnotiť a je teda na týchto organizáciach, aby boli samé aktívne a svoju účasť na Ad Grants pred Google obhájili.

Každopádne treba sa Google na Slovensku (a jeho vedeniu) poďakovať za to, že okruh právnych foriem o občianske združenia rozšírili. Pomoc je to pre mnoho z nich určite neoceniteľná!

Snímka obrazovky 2014-11-04 o 10.18.31

Tu nájdete pôvodný článok zo 14. októbra 2014: Slovenské Google Ad Grants ignorujú najväčšie charity

 

About Igor Polakovič

Pracuje ako projektový manažér v Centre pre filantropiu n.o. na projekte zlepšovania darcovského prostredia na Slovensku. Fundraisingu sa venuje od roku 2002. Postupne "preskákal" viaceré kancelárie organizácie Greenpeace v regióne strednej a východnej Európy. Nakoniec na 2 roky zakotvil na druhej strane zemegule - na Novom Zélande. Tam viedol a rozvíjal oddelenie komunitného fundraisingu, ktoré je zodpovedné za 95% všetkých podporovateľov a generuje približne 80% príjmu organizácie. "Počas tohto obrobia sa nám podarilo zvýšiť počet získaných nových pravidelných darcov z 14.000/rok na 23.000/rok. A to v krajine menšej ako Slovensko", spomína Igor. Po návrate na Slovensko sa pustil do rozvoja on-line darcovstva, založil darcovskú bránu pre neziskovky DARUJME.sk a pomohol na svet prvej poriadnej crowdfundingovej platforme StartLab.sk zameranej na projekty s vyššou spoločenskou hodnotou. View all posts by Igor Polakovič

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: