Skvelá konferencia! Perfektní spíkri. Veľmi príjemná atmosféra. Stálo to za to!

GABK5763„Bolo to jednoducho perfektné. Je pre mňa čím ďalej väčším potešením vracať sa do Bratislavy“, tvrdí po skončení CEE Fundraising Conference 2014 Jan Gregor z Hnutí Duha.

„Predovšetkým ďakujem za skvelú konferenciu. Ďakujem, že ste ma opäť pozvali. Ďakujem vám za vašu úžasnú pohostinnosť. Mimoriadna konferencia. Dobre organizovaná a áno… snáď by sa dalo ešte čo to zlepšiť… ale to bude trvať ešte najmenej rok, než si spomeniem, čo by to malo byť…“

To sú slová Tonyho Myersa (CAN), ktorý sa špecializuje na prácu s veľkými darcami. A keďže jeho konzultácie prinášajú reálne výsledky, zdá sa, že sa Tony Myers stáva miláčikom strednej a východnej Európy.

GABK5604Rozhodnutie Slovenského centra fundraisingu usporiadať 5. ročník konferencie v Bratislave pre celý stredo- a východoeurópsky región sa rodilo dlho, ale keď bolo rozhodnuté, nič nás nezastavilo. Ani klesajúce zdroje, ani nemožnosť získať jeden nórsky podpis, aby ich bolo viac. Skladali sme pomaly skladačku CEE Fundraising Conference: zostavou excelentných spíkrov počnúc až po zabezpečenie kvalitnej hudby na párty končiac.

 

Nakoniec všetko dopadlo nad naše očakávania. GABK5395Účastníci boli nadšení z Tonyho Myersa. To sme však čakali. O to väčšia radosť vládla z energizujúceho Richarda Radcliffa (UK), ktorý neskrýval potešenie byť s nami všetkými. Že sme jeho tému „závet ako dar“ urobili otváracou témou konferencie, považuje za odvážny počin. On sám verí, a spolu s ním aj prítomní fundraiseri, že darovanie prostredníctvom závetu bude čoskoro samozrejmejšie aj v strednej a východnej Európe. Teší sa, že sa do Bratislavy vráti späť.

GABK5057Michael Hoffman (USA) bol z konferencie nadšený: „Odviedli ste skvelú prácu v organizácii a naozaj viete, ako sa postarať o vašich hostí. Dúfam, že budem mať možnosť sa vrátiť, zatancovať si a snáď spolu čo to aj popiť!“ Michael spolu s Beate Sørum (NOR) odviedli na masterclassi obrovský kus roboty a dokázali, že diabol sa skrýva v detailoch. Na neformálnej večere nám o sebe prezradil, že pracoval ako politický fundraiser pre amerických senátorov.

 

Skúsený český fundraiser Honza Gregor z Hnutí DUHA nebol na Slovensku po prvýkrát: „Bolo to jednoducho perfektné. Chcem celému tímu poďakovať a vyjadriť svoj ​​obdiv – odvádzate úžasnú prácu. Je pre mňa čím ďalej väčším potešením vracať sa do Bratislavy a stretávať sa s Vami.“

GABK5673

Tak, ako si to užívali spíkri, podobné skúsenosti mali aj účastníci konferencie. Slová ako „Skvelá konferencia! Perfektní spíkri, veľmi príjemná atmosféra. Ešte raz vďaka. Stálo to za to!“, zaznievali vo viacerých jazykoch. Konferencie sa zúčastnilo vyše 140 ľudí, vrátane nezabudnuteľnej párty v jednom z vychytených pubov. Okrem Slovákov prišli fundraiseri z Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska, Rakúska, Rumunska. Sieťovanie a možnosť tvoriť fundraisingové stratégie „v priamom prenose“ bolo to, čo najviac oceňovali.

CEEF-konferencia_LOGO_rgb

„Ohromná konferencia. Veľmi vám ďakujem. Gratulujeme k perfektnej akcii, prišli ste s najlepšími spíkrami a kvalitnými odborníkmi!“, povedala na záver Anja Rupret z Transparency International Slovenia.

Aj my ďakujeme, že ste prišli. A tešíme sa na CEE Fundraising Conference v októbri 2015.

Viac fotografií…

 

About Lucia Štasselová

Lucia v roku 1995 spoluzakladala Nadáciu pre deti Slovenska a pod jej vedením v rokoch 2002-2011 sa z nej stala najväčšia a najznámejšia nezávislá nadácia na pomoc deťom a mladým ľuďom. Je spolu-iniciátorkou najznámejšej zbierkovej kampane pre deti Hodina deťom, podieľala sa na zavedení systému projektového riadenia podľa metodiky Next Level, rozbehla projekt Vzdelávacieho centra presadzujúceho inovatívne trendy vo vzdelávaní. Bola členkou i predsedníčkou Výkonnej rady Fóra donorov, pracovala v RTVS ako manažérka pre neziskové projekty, je členka predsedníctva Slovenského centra pre fundraising. Konzultačne pri rozvoji fundraisingu pomáhala mnohým organizáciam. V súčasnosti pracuje ako riaditeľka oddelenia fundraisingu pre Saleziánov Dona Bosca v Bratislave. View all posts by Lucia Štasselová

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: