Keby všetci aspoň raz poďakovali…

nepomahajuNa Slovensku sa stretávame s rôznymi kampaňami neziskových organizácií. Niektoré sa snažia informovať, iné žiadajú o darcovskú podporu či 2% dane. Ale len veľmi málo veľkých, celonárodných kampaní bolo doteraz venovaných poďakovaniu darcom. Liga proti rakovine pri príležitosti svojho 25. výročia ďakuje hneď dvoma spôsobmi.

Jedna verzia video kampane je zameraná na poďakovanie darcom v zbierke Deň narcisov. Samozrejme s SMS číslom na záver…

V ďalšom klipe zjavne zameranom na opačné pohlavie zas Liga ďakuje všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť činnosť organizácie svojimi dvoma percentami z dane.

Tento ďakovací prístup nie je v našom prostredí veľmi bežný, a preto si zaslúži pozornosť. Súčasťou dobrého fundraisingu nie je len potreba informovať a žiadať, ale hlavne ďakovať darcom a následne preukazovať dopad, ktorý poskytnuté dary priniesli. Nevyhnutnosť pri budovaní dobrého a dlhodobého vzťahu s darcami.

Zo zahraničia je známy napríklad vtipný ďakovací prístup charity:water, ktorá sa vďaka dostupnej lacnej technológii rozhodla nakrútiť 250 personalizovaných ďakovacích videí a zaslala ich konkrétnym darcom. Ako to vyzeralo, keď ďakovala celá organizácia darcom, posúďte sami:

Uvidíme, či táto lastovička od Ligy proti rakovine bude k čisto ďakovacím kampaniam či videám inšpirovať aj ďalších nasledovníkov zo Slovenska. Mám totiž pocit, že keby všetci fundraiseri aspoň raz a výslovne v komunikácii len poďakovali, pracovalo by sa im s darcami – existujúcimi či novými – o čosi lepšie.

Poznáte nejaký zaujímavý príklad čisto ďakovacej kampane od nás či zo sveta? Zdieľajte…:)

 

Ak by ste uvítali viac takýchto blogpostov, podporte našu snahu o profesionálnejší fundraising! Ďakujeme.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: